• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Samsung Galaxy S23 Tanıtım Tarihi Açıklandı! İşte Resmi Tarih

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Samsung kategorisinde x tarafından oluşturulan Samsung Galaxy S23 Tanıtım Tarihi Açıklandı! İşte Resmi Tarih başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 208 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Samsung
Konu Başlığı Samsung Galaxy S23 Tanıtım Tarihi Açıklandı! İşte Resmi Tarih
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye

İtibar:

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzun süredir merakla beklenen “2023 Galaxy Unpacked” etkinlik tarihini açıkladı. Yepyeni “Galaxy S23” serisinin tanıtılacağı etkinliğin ne zaman yapılacağı resmi olarak duyuruldu. İşte Samsung Galaxy S23 serisinin tanıtılacağı o tarih!

Samsung Galaxy S23 Tanıtım Tarihi Açıklandı! İşte Resmi Tarih!

Akıllı telefon pazarının dev markalarından “Samsung” yeni amiral gemilerini ve teknolojilerini tanıtacak. Her yıl olduğu gibi 2023’te de düzenleyeceği “Galaxy Unpacked” etkinliğiyle yeni cihazlarını görücüye çıkaracak. Ancak uzun süredir şirketin “Galaxy Unpacked 2023” etkinliğini ne zaman yapacağı bilinmiyordu. Son dönemde etkinlik tarihiyle ilgili çok tevatür bilgide sosyal medyada paylaşılmıştı.

Samsung Galaxy S23 Ne Zaman Tanıtılacak?​

Samsung Galaxy Unpacked

Samsung, yeni amiral gemisi “Galaxy S23 serisi” tanıtımını “Galaxy Unpacked” etkinliğinde gerçekleştirecek. Bu etkinliğin ise ne zaman yapılacağına dair resmi açıklama uzun süredir gelmemişti. Galaxy S23 serisi serisinin tanıtılacağı “Galaxy Unpacked 23” etkinlik tarihi Samsung tarafından resmi olarak açıklandı.
Samsung, henüz katılımcılara davet göndermemiş olsa da resmi web sitesinden etkinlik tarihini yayınladı. Buna göre 2023 Galaxy Unpacked etkinliği 1.02.2023 tarihinde gerçekleştirilecek. 1 Şubat'ta Youtube üzerinden de canlı olarak tanıtım etkinliği yayınlanacak.
Samsung, “Galaxy Unpacked 2023” etkinlik tarihini Kolombiya sitesinde “Epik Zamanlar Geliyor” sloganıyla yayınladı.

Galaxy Unpacked 2023 Etkinliğinde Neler Tanıtılacak?​

Galaxy S23

Bu yılki Galaxy Unpacked etkinliğinin en önemli ürünü “Galaxy S23” serisi olacak. Markanın merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisi ilk defa tanıtımda görücüye çıkacak. Seride yer alacak modellerin ne olacağına dair resmi açıklama ise gelmedi. Ancak gelen son bilgilere göre Samsung, yeni serisinde;
  • Galaxy S23
  • Galaxy S23+ veya Galaxy S23 Pro
  • Galaxy S23 Ultra
Modellerine yer verecek.
Samsung, tanıtım etkinliğinde merakla beklenen “Galaxy Buds 2 Live” tanıtımını da gerçekleştirecek. Ayrıca şirketin etkinlikte “Galaxy Watch 6” akıllı saat modelini de tanıtması bekleniyor. Etkinlikte “Galaxy S22 FE” ve “Galaxy Tab S8 FE” modellerinin tanıtılması da bekleniyor.

Samsung Galaxy S23 Özellikleri​

Samsung Galaxy S23

Samsung Galayx S23 özellikleri ile ilgili şu ana kadar çok sayıda sızıntı yaşandı. Bu sızıntılar arasında en dikkat çekeni ise Galaxy S23 renkleri oldu. Yaşanan son sızıntıda Galaxy S23 serisindeki modellerin 4 farklı renk seçeneğiyle geleceği belirtildi. Tasarım görselinin yer aldığı sızıntıda modellerin “Hayalet Siyah”, “Pamuk Çiçeği”, “Sisli Leylak” ve “Botanik Yeşil” renklerinde olacağı belirtildi.
Samsung’un renk seçeneklerinin ortaya çıkmasının dışında yonga seti de belli oldu. Sızıntılara göre Samsung, “Galaxy S23” serisinde “Qualcomm” tarafından geliştirilen “Snapdragon 8 Gen 2” yonga seri kullanacak. Yonga seti “TMSC” tarafından geliştirilen “4 nm” teknolojisiyle geliştirildi. Yonga setinde 1 adet 3.2 GHzCortex X3” çekirdek yer alıyor. Ayrıca 4 adet 2.8 GHzCortex A715” ve 3 adet 2.00 GHzCortex A510” çekirdek bulunuyor. Yonga setinde “Adreno 740GPU birimi bulunuyor.
Serideki 3 modelinde Google tarafından geliştirilen “Android 13” işletim sistemiyle geleceği belirtiliyor. Cihazlarda Android 13 tabanlı “One UI 5.0ROM bulunacak.
Galaxy S23 “25 Watt” hızlı şarj destekli “3.900 mAh” batarya ile gelecek. Galaxy S23 Plus “25 Watt” hızlı şarj destekli “4.700 mAh” batarya ile gelecek. Galaxy S23 Ultra ise “45 Watt” hızlı şarj destekli “5.000 mAh” destekli batarya ile gelecek.

Galaxy S23 Serisi Ekran Özellikleri​

Samsung Galaxy S23

Cihazların ekran özellikleri de belli oldu. Serinin ana modeli Galaxy S23 ekran özellikleri6.1 inç” oldu. Ekranın “1080*2400 piksel” ve “120 Hzekran yenileme hızına sahip. İkinci model Galaxy S23 Plus ekran özellikleri ise “6.6 inçekran boyutu, “1080*2400 piksel” ve “120 Hzekran yenileme hızı şeklinde olacak. Galaxy S23 Ultra ekran özellikleri ise “6.8 inçekran boyutu, “1440*3088 piksel” ve “120 Hzekran yenileme hızı şeklinde olacak. Ultra modelinde “QHD+” çözünürlük kalitesi desteği olacak. Ayrıca Ultra’da “2200 nitekran parlaklığı olacak.

Galaxy S23 Serisi Kamera Özellikleri​

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 modeli üçlü kamera sistemiyle gelecek. Modelde 50 MegapikselAna Kamera” bulunacak. Ayrıca 10 MegapikselTelefoto” ve 12 MegapikselUltra Geniş Kamera” yer alacak. Galaxy S23 ön kamerası ise 10 Megapiksel olacak.
Galaxy S23+ arka kamerasında da üçlü kamera sistemi bulunacak. Ana kamera 64 Megapiksel olacak. Ayrıca 12 MegapikselTelefoto” ve “10 MegapikselUltra Geniş Kamera” olacak. Galaxy S23 Plus ön kamerası 20 Megapiksel olacak.
Galaxy S23 Ultra kamerası ise dörtlü kamera sistemiyle gelecek. Ana kamerası 200 Megapiksel olacak. Ayrıca “3x-12x” optik yakınlaştırmalı 12 MegapikselUltra Geniş Kamera” bulunacak. Ek olarak 2 adet 10 MegapikselTelefoto” olacak.

Galaxy S23 Teknik Özellikleri​

Samsung Galaxy S23

ÖzellikGalaxy S23Galaxy S23+Galaxy S23 Ultra
İşlemciQualcomm Snapdragon 8 Gen 2
İşletim SistemiAndroid 13 “One UI 5”
Ekran6.1 inç / 1080*2400 Piksel / 120 Hz Ekran Yenileme6.6 inç/ 1080*2400 Piksel / 120 Hz Ekran Yenileme6.8 inç / 1440*3088 / 120 Hz Ekran yenileme
RAM8 GB12 GB8 GB / 12 GB
Depolama128 GB256 GB128 GB / 256 GB
Batarya3900 mAh “25 Watt Hızlı Şarj”4700 mAh “25 Watt Hızlı Şarj”5.000 mAh “45 Watt Hızlı Şarj”
Arka Kamera50 MP / 12 MP / 10 MP64 MP / 12 MP / 10 MP200 MP / 12 MP / 10 MP
Ön Kamera 10 MP20 MP10 MP

Üst Alt