• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Protestocu öğrencilerle üniversite yönetimi uzlaştı: Filistin kampı kaldırılacak

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan Protestocu öğrencilerle üniversite yönetimi uzlaştı: Filistin kampı kaldırılacak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Protestocu öğrencilerle üniversite yönetimi uzlaştı: Filistin kampı kaldırılacak
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

Protestocu öğrencilerle üniversite yönetimi uzlaştı: Filistin kampı kaldırılacak

Riverside Kaliforniya Üniversitesi yönetimi ve öğrenciler, kampüsteki Filistin'e destek için kurulan çadırların kaldırılması konusunda anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre yönetim, üniversitenin ayrımcılık karşıtı politikalarıyla uyumlu olmasını sağlamak için yurtdışı eğitim programlarının onay sürecini ayarlayacak.

Riverside Kaliforniya Üniversitesi yönetimi ve protestocu öğrenciler, kampüsteki Filistin yanlısı kampın kaldırılması konusunda anlaşmaya vardı. Rektör Kim A. Wilcox, dün yaptığı açıklamada, "Kampın barışçıl bir şekilde sona erdirilmesiyle sonuçlanacak bir anlaşmaya vardığımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum" dedi. Anlaşma kapsamında üniversite, yatırımlarını açıklayacak ve gözden geçirecek. Ayrıca üniversitenin ayrımcılık karşıtı politikalarıyla uyumlu olmasını sağlamak için yurtdışı eğitim programlarının onay sürecini ayarlayacak. Anlaşmada "İşletme Fakültesi Oxford, ABD, Küba, Vietnam, Brezilya, Çin, Mısır, Ürdün ve İsrail'deki Küresel Programları durdurdu" denildi. Wilcox, "Amacım bu meseleyi barışçıl bir şekilde çözmekti ve yapıcı diyalog yoluyla elde edilen bu sonuç beni cesaretlendirdi" diye konuştu. Wilcox şunları ekledi: "Bu anlaşma Gazze'deki savaşın gerçeklerini ya da antisemitizm, İslamofobi ve diğer önyargı ve ayrımcılık biçimlerini ele alma ihtiyacını değiştirmiyor ancak bu karmaşık meselelerin nasıl ele alınacağı konusunda yapıcı ve barışçıl görüşmeler yapabildiğimiz için minnettarım."

Riverside'daki anlaşma Brown, Northwestern ve Rutgers gibi ABD'nin diğer önde gelen okullarındaki benzer gelişmeleri takip ediyor. Geçtiğimiz aydan bu yana ABD'deki üniversite kampüslerinde Gazze'deki savaşın sona erdirilmesi çağrısıyla düzenlenen gösterilerde protestocu öğrenciler polis şiddeti ve tutuklamalarla karşı karşıya kaldı.

Üst Alt