• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Almanya'dan Ukrayna'ya 400 milyon euroluk yeni yardım paketi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan Almanya'dan Ukrayna'ya 400 milyon euroluk yeni yardım paketi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 50 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Almanya'dan Ukrayna'ya 400 milyon euroluk yeni yardım paketi
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

Almanya'dan Ukrayna'ya 400 milyon euroluk yeni yardım paketi

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, ülkesinin Ukrayna'ya 400 milyon euroluk yeni bir askeri yardım paketi sağlayacağını duyurdu.

Almanya, Rusya ile savaşın devam ettiği Ukrayna'ya yeni yardım paketi açıkladı.

Ukrayna'ya verilecek 400 milyon euroluk yeni askeri yardım paketini Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius duyurdu.

Pistorius, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, yardım paketinin acil ihtiyaç duyulan mühimmat, zırhlı araçlar ve mayın temizleme sistemlerini içereceğini belirterek, "Ayrıca kış için özel askeri kıyafetler, elektrik ve ısı jeneratörleri de göndereceğiz. Paket toplamda 400 milyon euro değerinde olacak." dedi. COVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI Bakan Pistorius, ayrıca Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle Ramstein hava üssünde yapılacak "Ukrayna Savunma Temas Grubu" toplantısına katılamayacağını duyurdu. Son aylarda Ukrayna'ya verdiği askeri desteği önemli ölçüde artıran Almanya, ABD'den sonra Ukrayna'ya en çok destek sağlayan ikinci ülke konumunda bulunuyor. Almanya daha önce de aralarında tanklar, piyade savaş araçları, zırhlı personel taşıyıcılar, keşif uçakları ve hava savunma sistemlerinin de bulunduğu milyarlarca dolar değerinde silah ve teçhizat teslim etmişti.

Üst Alt