• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

"YKS'de 100 bin aday sıfır çekti" | Ünsal: TYT'de 100 bin 271 aday 0,5 net yapamadı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan \"YKS'de 100 bin aday sıfır çekti\" | Ünsal: TYT'de 100 bin 271 aday 0,5 net yapamadı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 94 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı \"YKS'de 100 bin aday sıfır çekti\" | Ünsal: TYT'de 100 bin 271 aday 0,5 net yapamadı
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

bjuAcjnvdkm0D-eFlLp27A.jpg

Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla bazı istatistiksel veriler dikkat çekti. Eğitim Uzmanı Salim Ünsal, bu yıl Temel Yeterlilik Testi'nde puanı hesaplanmayan, yani sıfır çeken 100 bin 271 aday olduğunu söyledi.

Ankara- Öykü Tüccar

ÖSYM verilerine göre, bu yıl 3 buçuk milyondan fazla başvuru ile rekor kıran sınava katılanların sayısı da geçen yılın altında kaldı.

2022'de sınava başvuran her 100 adaydan 93'ü sınava girerken, bu yıl katılım 85'e düştü. Üniversitelerdeki kontenjanlarda ise az da olsa artış var.

100 BİN 271 ADAY SIFIR ÇEKTİ Eğitim Uzmanı Salim Ünsal, üniversitesi sınavında 100 bin 271 adayın sıfır çektiğini açıkladı. Ünsal'ın tespitine göre, Temel Yeterlilik Testi'nde 100 binden fazla aday puan hesaplanması için gereken yarım neti bile yapamadı. Ünal, bu yıl sisteme giren 3 ayrı ilave kontenjanın bulunduğunu dile getirdi. Ünsal'a göre, adaylar tercih listelerini hazırlarken geçen yılın sıralamalarına dikkat etmeli.

Üst Alt