• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 120 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

2023 YKS tercih kılavuzu, adayların sınavdan aldıkları puanlar dahilinde onlara bir rehber olacak. 2023 YKS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin belirlediği tarihte yayımlanacak. YKS tercih kılavuzu adayların tercih edeceği alanlar hakkında özel koşulları ve nitelik taleplerini görmelerine imkan sağlayacak. Peki, YKS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

KZgq_BSc60WjT77L9N5mTg.jpg

2023 YKS tercih kılavuzu, sonuçların açıklanmasına az bir zaman kala araştırılan konular arasında yer almaya başladı. YKS tercih kılavuzu kapsamında taban puanlar ve koşullar gibi detayları görüntüleyebilecek olan öğrenciler, ÖSYM'nin kılavuzu yayımlayacağı tarihi araştırmaya başladı. İşte, 2023 üniversite tercihlerinde son durum...
NxxmukOJwk-Lne6WY8WEWg.jpg

Üniversite tercih tarihleri henüz ÖSYM tarafından duyurulmadı.Fakat Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ilan edilmesinin ardından tercih sürecinin başlaması bekleniyor.YKS tercih kılavuzunun da sınav sonuçlarının hemen ardından yayımlanması bekleniyor.
tIh2F6xFO0ep1KYCu4Jhdg.jpg

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuç tarihi 2023 ÖSYM takviminde paylaşıldı.Takvime göre; YKS sonuçları 20 Temmuz 2023 tarihinde duyurulacak.

Üst Alt