• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YKS ek tercihler ne zaman, başladı mı? (2023 ÖSYM üniversite ek yerleştirme takvimi)

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan YKS ek tercihler ne zaman, başladı mı? (2023 ÖSYM üniversite ek yerleştirme takvimi) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 93 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı YKS ek tercihler ne zaman, başladı mı? (2023 ÖSYM üniversite ek yerleştirme takvimi)
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

YKS ek tercihler ne zaman, başladı mı? (2023 ÖSYM üniversite ek yerleştirme takvimi)

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih işlemleri için tarih araştırmaları başladı. 2023 YKS tercih sonuçlarına göre, bir programa yerleşemeyen öğrenciler için ek tercih dönemi tarihi merak ediliyor. Gözler ÖSYM'den gelecek olan ek tercih duyurusuna çevrildi. Peki, YKS ek tercihler ne zaman, başladı mı?

wXXX6_X-8kWPs3PiuQgtzQ.jpg

2023 YKS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı, üniversite kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından sorgulanmaya başladı. Geçtiğimiz yıl üniversite kayıtlarının tamamlanmasının ardından başlayan YKS ek tercih döneminin bu yıl hangi tarihte başlayacağı araştırılıyor. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlayacak?
U6P7zsUXhkKPj9QJtle6NA.jpg

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında tamamlandı.Buna göre; YKS ek tercih işlemlerinin, üniversite kayıtlarının tamamlanmasının ardından eylül ayı itibarıyla başlaması bekleniyor.
9R8qevGimEmk9FRUWgZa_g.jpg

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM'ye bildirilecek.Yükseköğretim programlarının 2023-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacak.Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak.
dHCnXU-RPkKR-ZHDrlL5gg.jpg

Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak.

Üst Alt