• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ikinci yerleştirme sonuçları

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ikinci yerleştirme sonuçları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 165 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ikinci yerleştirme sonuçları
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ikinci yerleştirme sonuçları

2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihleri 17 Eylül'e kadar sürecek. 2023-YKS ek yerleştirmede tercih yapabilmek için adayların 2023-YKS yerleştirme puanlarının hesaplanmış olması gerekiyor. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24'ü geçmemek üzere istedikleri sayıda tercih yapabilecek. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

kBEEbyPt8Ea_lJI6DNb4Aw.jpg

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversitelerde herhangi bir programa yerleşemeyen adaylar, şehit ve gazi yakını, 34 yaş üstü kadınlar ve depremzedeler için ayrılanlar da dahil yaklaşık 163 bin kontenjan için tercih yapabilecek. İşte, üniversite ikinci yerleştirme sonuçlarına dair bilgiler...
6CzEUzrLX0-ihAJ9--d6bQ.jpg

Üniversite kayıt süresi içinde kayıt yaptırmayanlar ya da boş kalan kontenjanlar için 2023-YKS sonuçlarına göre başlayan ek yerleştirme tercih süreci 17 Eylül'e kadar devam edecek.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM), internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme için tercihlerini, bugünden itibaren TC kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM aday işlemleri mobil uygulamasından bireysel olarak yapacak.
uF3ib9dtVUeHL8-VfxI-nA.jpg

YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklancağı henüz belli değil.17 Eylül 2023 tarihinde sürecin sona ermesi ile değerlendirme işlemi başlayacak.Sonuçların yaklaşık bir hafta içinde ilan edilmesi bekleniyor.Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

Üst Alt