• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? 2023 Kariyer Basamakları Sınav takvimi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? 2023 Kariyer Basamakları Sınav takvimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 202 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? 2023 Kariyer Basamakları Sınav takvimi
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? 2023 Kariyer Basamakları Sınav takvimi

2023 Kariyer Basamakları Sınav takvimi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından paylaşılmıştı. 30 Mayıs-9 Haziran 2023 tarihleri arasında başvurular alındı. Peki, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak?

Yazılı Sınav, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı için ayrı ayrı olmak üzere Bakanlık Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 19 Kasım 2023 Pazar günü 81 ilde yapılacaktır. Yazılı sınavlarda adaylara çoktan seçmeli 100 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır.
jwMumM_nqEOVo4F2Jb4LGA.jpg

BAŞARI PUANI KAÇ?

Bu sınavlarda 100 puan üzerinden 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

KHr945_cFUiuYmA_UErsuA.jpg

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Takvimde sonuç tarihine de yer verildi. Sonuçlar geçen sene olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilan edilecek.

Üst Alt