• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

TUS/2 sınav giriş yerleri açıklandı: 2023 TUS sınavı ne zaman yapılacak?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan TUS\/2 sınav giriş yerleri açıklandı: 2023 TUS sınavı ne zaman yapılacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 331 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı TUS\/2 sınav giriş yerleri açıklandı: 2023 TUS sınavı ne zaman yapılacak?
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

TUS/2 sınav giriş yerleri açıklandı: 2023 TUS sınavı ne zaman yapılacak?

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sınav giriş yerleri, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) açıklaması sonrasında belli oldu. Bu yıl ikinci kez yapılacak olan TUS sınavı öncesinde, sınavın net tarihi merak ediliyor. Peki, TUS sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır? 2023 TUS/2 sınavı ne zaman yapılacak?

KBhDP4yFmEKIRzL36RhwDQ.jpg

2023 TUS/2 sınav giriş yerlerinin belli olmasıyla birlikte, sınavlara katılım sağlayacak onlar yüzlerce kişi AİS ekranına girmeye başladı. Sınav giriş belgelerini tamamlayan öğrenciler ise gözlerini TUS/2 sınav tarihine çevirdi. Peki, TUS/2 sınav giriş yerleri nasıl sorgulanacak?
OM_tK9xOy0a0TodM8IQzcg.jpg

24 Eylül 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-TUS 2. Dönem) ile 2023 Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’na (2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı.Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 14 Eylül 2023 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek. TUS SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYIN
FlOrgAIM8EOAO582KmClqw.jpg

ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimi sonrasında TUS sınav tarihi belli oldu.Buna göre; TUS sınavı 24 Eylül 2023 tarihinde saat 10.15'te başlayacak.
sEh3CSGa-k2aj2CQdHHC0w.jpg

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ya da Tıpta Uzmanlık Sınavı (kısaca TUS), Türkiye'de tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi için gereken branş seçme sınavıdır.

Üst Alt