• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı NTV'de

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekonomi Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı NTV'de başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 81 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekonomi Haberleri
Konu Başlığı Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı NTV'de
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı NTV'de

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, NTV'nin sorularını yanıtlıyor.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de NTV'nin sorularını yanıtlıyor. Tarımda planlı üretim yönetmeliğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Bakan Yumaklı şunları söyledi:

"Çalışmasını geçen yıldan itibaren başlatmıştık. 5 Nisan 2023'te kanunda yapılan değişiklikle ilk adımı attık. Bunun yönetmelikleri çıkmaya başladı. Artık tarımsal üretim süreci başlamıştır. Nasıl işleyecek? Öncelikle illerde su kısıtı, toprak durumu, tarıma dayalı sanayi, üreticilerin deneyimleri dahil olmak üzere teknik komite o bölgede ne üretilmesi gerekiyorsa çalışmasını yapacak. Bazı illerde bu başladı. Bunlar Tarımsal Planlama Kurulu'na gelecek. Burada eksik ya da fazla ya da şartlara uygun olmayan üretim önerisi gelmişse düzeltilecek. Biz üretimimizi arz-talep ilişkisine göre değerlendirerek üretimin planlaması sürecini yürüteceğiz." İlk olarak stratejik ürünlerden başlanacağını belirten Bakan Yumaklı, planlamanın üçer yıllık olacağını söyledi.

Tarımsal desteklerle ilgili konuşan Yumaklı, "Desteklemelerin amacı yönlendirme olmalı. Biz üretim planlamasını masaya yatırdığımızda en önemli unsurlardan biri tarımsal destekler. 2023'te yaklaşık 40 milyar destekleme yapıldı. Desteklerle alakalı yeni metodoloji üzerinde çalışıyoruz. Tarım sektörü dinamik, yapboz tahtası değil. Yapılan her şeyin ince elenip sık dokunulduğunu bilmenizi isterim." diye konuştu.

Üst Alt