• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Siber güvenlikte kontenjan arttı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan Siber güvenlikte kontenjan arttı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Siber güvenlikte kontenjan arttı
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

Siber güvenlikte kontenjan arttı

Üniversiteler için tercih dönemi sürüyor. 4 ilde açılan Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulları'nın da kontenjanı artırıldı.

Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulları yeni dönemde daha çok öğrenci alacak. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda Ankara, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'nde açılan okulların kontenjanı arttırıldı. Geçen dönem 25 kişi alan bu okullara yeni dönemde 100 öğrenci girebilecek. İNGİLİZCE HAZIRLIK EĞİTİMİ Ankara ve Ege Üniversiteleri ile Gebze ve İstanbul Teknik Üniversiteleri bünyesinde açılan Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulları, 2023 güz döneminde Siber Güvenlik Analistliği ve Operatörlüğü Ön Lisans Programı'yla eğitime başlamıştı. 2023-2024 döneminde öğrencilerin ortalama yüzde 30'u birinci sınıfa devam ederken kalanı İngilizce hazırlık eğitimi gördü. STAJ İMKANI Öğrencilere "Sektörel İşbirliği Programı"yla burs ve eğitmen desteği veriliyor. Böylece firmalar ve öğrencilerin yakın temasta olması sağlanıyor. Firmalarla staj, bitirme projesi, mesleki eğitim konularda da işbirliği yapılıyor.

ZORUNLU İŞ YERİ EĞİTİMİ

Yeni dönemde son sınıf öğrencileri için zorunlu iş yeri eğitim uygulamasına başlanacak. Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da bu öğrencilere yaz döneminde hafta içi her akşam en az bir saat olmak üzere 4 haftalık eğitim veriliyor.

Üst Alt