• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Rehber köpek ebelik yaptı: Doğum servisinde bir ilk

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan Rehber köpek ebelik yaptı: Doğum servisinde bir ilk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 89 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Rehber köpek ebelik yaptı: Doğum servisinde bir ilk
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

Rehber köpek ebelik yaptı: Doğum servisinde bir ilk

Eğitimli bir rehber köpek, İngiltere'de bir hastanenin doğum servisine girmesine izin verilen ilk köpek oldu. İki yaşındaki Belle, sahibi Amee Tompkins'e bebeği Olly'nin doğumu sırasında yardım etti. Otizmli olan ve anksiyeteden muzdarip Tomkins, Belle'nin yanında olmasının kendisini sakinleştirdiğini söyledi.

c33L2V19HESSsJwRz3eZ2Q.jpg

Staffordshire bull terrier cinsi Belle adlı dişi köpek, İngiltere’de yer alan Milton Keynes Üniversite Hastanesi'ndeki doğum sırasında sahibi Amee Tompkins'e yardımcı oldu.
b1Fz86lnMkWCpdZo9tyQhg.jpg

BBC'ye konuşan otizmli ve uzun bir anksiyete geçmişi olan Tompkins, "Aylarca evden çıkamadım, hatta markete ya da doktora gitmek için bile..." diyerek, Belle’nin hayatına girişiyle bu durumun değiştiğini söyledi.
tyoAOtfELESW5wTRu6fw6g.jpg

İki yaşındaki Belle, sezaryen sonrasında ambulansta, yoğun bakımda ve doğumhanede Tompkins'in yanındaydı. Bir ebe, köpeğin hamileliği sırasında sahibine ne kadar faydalı olduğunu gördükten sonra Belle'in koğuşa girmesine izin verilmesini önerdi.
uL_7gkKgeEWasnPekCx9gg.jpg

Bununla birlikte Tompkins, Belle'in doğum servisine girmesine izin verilmeden önce bir risk değerlendirmesinden geçmesi gerektiğini söyledi. Değerlendirmede Belle'in kalabalık hastane koğuşuyla başa çıkabileceği ve sahibinin acı çekmesine nasıl tepki vereceği kontrol edildi.
A9-VfaZ0TUijVMqMrGCVgw.jpg

Tomkins, “Belle tüm testleri geçti. Hastane personeli ona hayran kaldı.” diye konuştu.
D7_IBT97mEqXoRqMicBJ5w.jpg

Tomkins, Belle’in, kendisinin stresli ya da acı içinde olduğunu fark ettiğinde, ihtiyaç duyduğu desteği vermek için yanına uzandığını söyledi. Tomkins, "Belle, etrafımda her şey olup biterken bana odaklanabileceğim başka bir şey verdi. Belle ile gurur duyuyorum ve umarım benim deneyimim onun cinsine yönelik olumsuz algıları değiştirir. O çok sakin ve sevimli bir köpek ve tüm bu takdiri hak ediyor.” diye konuştu.
rBXCZxmqbkisPdWvZKKB7w.jpg

Milton Keynes Üniversite Hastanesi bölüm şef ebesi Melissa Davis ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
6KqOKIPR3kailGMigeLclw.jpg

"Belle'in doğum ünitesinde geçirdiği süre boyunca, Tomkins'in yanında olması önemliydi. "Gerçekten bireyselleştirilmiş bakım sağlayabilmek bir ayrıcalıktır ve bunun Bayan Tomkins için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Olly ve ailesine gelecek için en iyi dileklerimizi sunuyoruz."
iTHKVJpRAkesuba_vYchzw.jpg

Öte yandan Belle, Tomkins'e sağladığı destek sayesinde bu yıl İngiltere'de düzenlenen bir yarışmada "Yılın evcil hayvanı" seçildi.

Üst Alt