• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? MEB 2023 sözleşmeli öğretmen alımı bekleniyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? MEB 2023 sözleşmeli öğretmen alımı bekleniyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 88 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? MEB 2023 sözleşmeli öğretmen alımı bekleniyor
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? MEB 2023 sözleşmeli öğretmen alımı bekleniyor

Öğretmen adaylarının heyecanla beklediği sözleşmeli öğretmen alımına dair araştırmalar hız kazandı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz haftalarda sürecin yönetilebileceği şekilde şubat ayına kadar öğretmen atama takvimi oluşturulacağını belirterek, her yıl atama olduğunu, bu yıl da olacağını dile getirmişti. Peki, MEB sözleşmeli öğretmen alımı ne zaman?

e81sphxxjkeatbr2zDQtYw.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılacak kontenjanla birlikte, 2024 yılında yeni öğretmen atamaları yapılacak. Yeni öğretmen atama takvimi, öğretmen olabilme hayaliyle atanmayı bekleyen binlerce kişinin gündeminde yer alıyor. İşte, güncel öğretmen ataması bilgileri...
62Lef_9rlUaox_yMirLhPw.jpg

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin sürecin Ekim ayı sonunda başlayacağını söyledi.“Ekim sonunda öğretmen alım takvimimizi, branş bazlı ilan edip bahar eğitim öğretim yılı başlarken yeni arkadaşları ailemize dahil etmeyi planlıyoruz.” diyen Milli Eğitim Bakanı Tekin, yabancı dil, özel eğitim öğretmenliği, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliğinde ihtiyaçların daha fazla olduğunu anlattı.
T-Gwpy6EWUW792BDGI6WUQ.jpg

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yaptığı açıklamaların ardından yeni öğretmen atamalarıyla ilgili tarih verildi.Buna göre; Yeni öğretmen ataması takvimi ekim sonunda yayımlanacak. 2023-2024 yılı bahar dönemi eğitim öğretim yılı başlarken de yeni öğretmen atamaları yapılacak.

Üst Alt