• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mert Turak: 'Toprak' kadar havalı olsam Hollywood'da olurdum

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Magazin Haberleri kategorisinde PiSliq tarafından oluşturulan Mert Turak: 'Toprak' kadar havalı olsam Hollywood'da olurdum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 64 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Magazin Haberleri
Konu Başlığı Mert Turak: 'Toprak' kadar havalı olsam Hollywood'da olurdum
Konbuyu başlatan PiSliq
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeaTh

PiSliq

Üye

İtibar:

647fc06286b24a26340efc0f.jpg

Yapımını Satre Film'in üstlendiği, senaryosu Emrah Ertaş'ın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Berker Berki'nin oturduğu 'Maske' filminin galasına oyuncu kadrosu ile sinemaseverler katıldı.

''BU KADAR SINIRLARIMI ZORLADIĞIM BİR ROL OLMAMIŞTI''

Filmde 'Barış' karakterini canlandıran Kaan Turgut, oyunculukta sınırlarını zorlayan bir filmde yer aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirip ''Senaryoyu okuyup bitirdiğim ana kadar çok farklı duygular yaşadım. Sinema seyircisinin de bu filmi çok seveceğini düşünüyorum. Bu kadar sınırlarımı zorladığım bir rol olmamıştı, çocukluk hayalimdi bu benim. O yüzden mental ve fiziksel olarak yoğun bir dönem geçirdim. Sekiz saat tek bir cümleyi çalıştığım oldu'' açıklamasında bulundu.

647fbdb986b24a26340efbee.jpg

''TERS KÖŞE BİR ROL OYNADIM''

Rolünü ''Karakter beni tatmin etti, biraz ters köşe bir rol oynadım'' diye tarif eden Turgut, canlandırdığı karakter gibi gerçek hayatta kötü duygularının olmadığını anlattı:

Alıntı Metni

647fbdf686b24a26340efbf1.jpg

ÖNCE DÜĞÜN SONRA GALA

Boynundaki maske kolyesiyle dikkat çeken oyuncu, ayrıca bir gün önce evlendiğini ve henüz balayına gidemediğini söyleyerek, ''Ben dün evlendim. 'Düğünde bunu giyiyorum galada ne giyeceğim?' diye düşününce, böyle espri yapayım dedim. Sonra da maske kolyesi aldım. Ay sonunda üç dört gün balayı tatiline bir yerlere gideceğiz. Balayı sonrası da İzmir'e ailemin yanına gideceğiz'' dedi.

647fbe2686b24a26340efbf4.jpg

''HAYATIMIN ENDER ROLLERİNDEN BİRİ''

Maske filmindeki rolünün hayatının ender rollerinden biri olduğunu ifade eden Mert Turak ise, filmde oynadığı karakterin havalı biri olduğunu söyleyip, ''Toprak biraz lafı çat diye gediğine koyan, irite olacağınız, sizi hemen tersleyip, yerin dibine sokan biri. Ama zamanla tanıdıkça sevdiğiniz biri. 'Toprak' kadar havalı olabilsem şu an Hollywood'da olurdum'' şeklinde konuştu.

647fbe5f86b24a26340efbf9.jpg

Totem yaparak filmi hiç izlemediğini söyleyen Turak, ''Şimdi ilk kez izleyeceğim. Ben rolümü de çok beğenip sevmiştim. Hayatımda oynadığım ender rollerden biri oldu. Ben bir tasarımcıyı oynuyorum. Sinemada, tiyatroda, dizide çalıştığım ne kadar kostüm tasarımcısı, modacı varsa hepsinden birer parça eklediğim bir karakter oldu'' dedi.

647fbe9186b24a26340efbfc.jpg

''MASKE'NİN İÇİNDE NE ARARSANIZ VAR''

Filmde 22 bin metre kumaşın kullanıldığını, 900 den fazla kostüm yapıldığını da sözlerine ekleyen Turak, gişe ile ilgili iddiasını ise şöyle dile getirdi:

Alıntı Metni

647fbece86b24a26340efbff.jpg

''NE HIRS NE DE İNTİKAM DUYGUM VAR''

İlk kez bir sinema filminde rol aldığı için çok heyecanlı olduğunu belirten Nilay Deniz, intikam dürtüsüyle hareket eden ve hırslı bir karakter olan 'Nergis' karakterini anlayarak oynamaya çalıştığını söyledi.

647fbf1286b24a26340efc02.jpg

Canlandırdığı karakterin gerçek hayatta tam tersi olduğun ve hiç hırsları olmadığını anlatan Deniz şöyle konuştu:

Alıntı Metni

647fbf3f86b24a26340efc05.jpg

'MASKE'NİN KONUSU

9 Haziran'da izleyiciyle buluşacak olan, gerilim ve kara komediyi bir araya getiren, ters köşelerle dolu senaryosuyla dikkat çeken 'Maske', gençlik yıllarını travmalarla geçen 'Barış'ın yaşadıklarını atlatamayıp yaşama devam etmek için çeşitli 'kandırma' yöntemleri bulmasını konu alıyor.

647fbf7186b24a26340efc0b.jpg

Mert Turak ile Birgül Kurtçu'nun üç yıllık evlilikleri bitti

Üst Alt