• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

MEB iller arası ikinci tayin başvurusu ne zaman? İkinci il dışı tayin başvuruları bekleniyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan MEB iller arası ikinci tayin başvurusu ne zaman? İkinci il dışı tayin başvuruları bekleniyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 101 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı MEB iller arası ikinci tayin başvurusu ne zaman? İkinci il dışı tayin başvuruları bekleniyor
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

MEB iller arası ikinci tayin başvurusu ne zaman? İkinci il dışı tayin başvuruları bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçlarını geçtiğimiz haftalarda erişime açmıştı. Şimdi ise ikinci başvurular gündemde. Konuya dair Bakan'dan açıklama geldi. Peki, MEB ikinci il dışı tayinleri ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), öğretmen il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değişikliği ile mazerete bağlı atama takvimi, öğretmenlerce sorgulanıyor. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları sona ermiş ve sonuçları ilan edilmişti. İşte, MEB ikinci il dışı atamaları hakkında son bilgiler... MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLAMIŞTI Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere ikinci bir yer değiştirme hakkı tanıyacakları açıkladı. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, mazerete bağlı yer değiştirme sürecinin 23 Ağustos'ta tamamlanmasından sonra ikinci bir il içi ve iller arası yer değişikliği başvurusunda bulunabilecek. Bakan Tekin, konuya ilişkin olarak öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerinin tek bir takvimle, bütün boş normların açılarak yapılacağını bildirdi. İKİNCİ İL DIŞI TAYİNLER NE ZAMAN? MEB iller arası ikinci tayin başvurusu takvimi belli oldu. Başvurular 25-28 Ağustos tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 29 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. BAŞVURU KILAVUZUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Üst Alt