• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

MEB duyurdu: 2023 İOKBS (Bursluluk Sınavı) soruları ve cevap anahtarları yayımlandı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan MEB duyurdu: 2023 İOKBS (Bursluluk Sınavı) soruları ve cevap anahtarları yayımlandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 132 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı MEB duyurdu: 2023 İOKBS (Bursluluk Sınavı) soruları ve cevap anahtarları yayımlandı
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

MEB duyurdu: 2023 İOKBS (Bursluluk Sınavı) soruları ve cevap anahtarları yayımlandı

2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), soruları ve cevap anahtarları yayımlandı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; "3 Eylül 2023 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı." denildi. Öğrenciler, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü adresi üzerinden bursluluk sınavı soruları ve cevap anahtarlarını görüntüleyebilecek.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıfların katılımı ile yapıldı. 2023 yılı İOKBS’de tüm sınıf seviyelerine dörder seçenekli 100 soru soruldu.

SORU VE CEVAPLAR ERİŞİME AÇILDI

OHww0d_QMUev9kzHt3cXyg.jpg

İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

3 Eylül 2023 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları 4 Eylül 2023 tarihinde yayımlandı.

Sınav sonuçları, 22 Eylül 2023'te "www.meb.gov.tr" internet adresinde ilan edilecek.

w6FSgUZSt0y36CrycQnPZg.jpg

SORU VE CEVAPLAR NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) soru ve cevap anahtarları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) sayfası üzerinden paylaşılıyor.

Üst Alt