• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

MB'den kur korumalı mevduat için yeni adım: Yeni düzenleme ne getiriyor?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekonomi Haberleri kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan MB'den kur korumalı mevduat için yeni adım: Yeni düzenleme ne getiriyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 97 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekonomi Haberleri
Konu Başlığı MB'den kur korumalı mevduat için yeni adım: Yeni düzenleme ne getiriyor?
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

MB'den kur korumalı mevduat için yeni adım: Yeni düzenleme ne getiriyor?

Merkez Bankası zorunlu karşılık uygulamasında değişikliğe gitti. Alınan kararla, Kur korumalı mevduat hesapları için zorunlu karşılık oranı tüm vadelerde yüzde 15 oldu. Düzenlemeyle 400-500 milyar TL'lik likidite piyasadan çekilecek. Merkez Bankası Para Politika Kurulu'nun 20 Temmuz tarihli kararında, "Kurul, faiz arttırımın yanı sıra parasal sıkılaştırma sürecini destekleyecek seçici kredi ve miktarsal sıkılaştırma kararı almıştır." ifadelerine yer verilmişti. NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen, canlı yayında Duygu Gözde Arslan'ın konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

Üst Alt