• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Lise nakilleri ne zaman açılacak? 2023 MEB LGS nakil takvimi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan Lise nakilleri ne zaman açılacak? 2023 MEB LGS nakil takvimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 185 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Lise nakilleri ne zaman açılacak? 2023 MEB LGS nakil takvimi
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

Lise nakilleri ne zaman açılacak? 2023 MEB LGS nakil takvimi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar, 24 Temmuz'da ilan edilecek ve ardından nakil süreci start alacak. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı takvimle 1. ve 2. nakil başvuru tarihlerini adaylara ilan etti. Peki, lise nakilleri ne zaman açılacak?

2023 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih işlemlerinin geride kalması ile birlikte gözler nakil tarihlerine çevrildi. Ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takviminde 1. ve 2. nakil dönemlerinin ayrıntıları netlik kazandı. İşte, 2023 MEB LGS nakil takvimi... MEB NAKİL TARİHLERİNİ AÇIKLADI 24-28 Temmuz arası, yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olarak belirlendi. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 31 Temmuz'da açıklanacak. Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 31 Temmuz-4 Ağustos'ta yapılabilecek. Sonuçlar 7 Ağustos'ta açıklanacak. HİÇBİR OKULA YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN SÜREÇ Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları 8-16 Ağustos 2023 tarihlerinde alınacak ve 18 Ağustos 2023'de yerleştirme süreci tamamlanacak.

Üst Alt