• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

KPSS başvuruları ne zaman bitiyor? İşte 2024 Lisan KPSS başvuruları son tarihi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan KPSS başvuruları ne zaman bitiyor? İşte 2024 Lisan KPSS başvuruları son tarihi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı KPSS başvuruları ne zaman bitiyor? İşte 2024 Lisan KPSS başvuruları son tarihi
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

KPSS başvuruları ne zaman bitiyor? İşte 2024 Lisan KPSS başvuruları son tarihi

Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans'ın (2024-KPSS Lisans) genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi ve öğretmenlik alan bilgisi oturumu testi başvuruları başladı. Henüz başvuru yapmayan adaylar, ÖSYM'nin belirlediği son tarihi öğrenmek istiyor. Peki, KPSS başvuruları ne zaman bitecek?

ccq0xj-KE0CPJuaCDCUerA.jpg

Kamuda memur olmak isteyen lisans mezunu adaylar için bu yılki KPSS oturumlarının başvuru süreci devam ediyor. Adayların tümünün, 14 Temmuz'daki sabah oturumuna girmesi zorunlu olacak. Adaylar, sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar verecek. Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan yapabilecek.
w8KE-Gh7D0S2ZpFoJpa0dA.jpg

2024-KPSS Lisans başvuruları devam ediyor. Genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi ve öğretmenlik alan bilgisi oturumu başvuruları 3-15 Mayıs tarihlerinde, din hizmetleri alan bilgisi testi başvuruları ise 9-15 Ağustos tarihlerinde alınacak.
VuvDt-QaR0C-GSIuqzkzGw.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, 2024-KPSS Lisans, genel yetenek-genel kültür oturumu ile eğitim bilimleri oturumu 14 Temmuz'da, alan bilgisi oturumları 20-21 Temmuz'da, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak öğretmenlik alan bilgisi oturumu 4 Ağustos'ta, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları din hizmetleri alan bilgisi testi 22 Eylül'de yapılacak.

Üst Alt