• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

İOKBS sınavı soruları ve cevapları yayımlandı (Bursluluk sınav soruları ve cevapları görüntüleme ekranı)

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan İOKBS sınavı soruları ve cevapları yayımlandı (Bursluluk sınav soruları ve cevapları görüntüleme ekranı) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 18 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı İOKBS sınavı soruları ve cevapları yayımlandı (Bursluluk sınav soruları ve cevapları görüntüleme ekranı)
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

İOKBS sınavı soruları ve cevapları yayımlandı (Bursluluk sınav soruları ve cevapları görüntüleme ekranı)

21 Nisan tarihinde yapılan 2024 bursluluk sınavının ( İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) soruları ve cevap anahtarları erişime açıldı. Bursluluk sınav soruları ve cevapları https://odsgm.meb.gov.tr/ adresi üzerinden erişime açıldı.

Br4hNMmRJUyw1OuynM0Mhg.jpg

İOKBS ( İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) sınavı soruları ve cevapları yayımlandı. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılan duyuruda, A ve B soru kitapçıklarına yer verildi.
Y-MqM3YzSUKCrOcYUqurRw.jpg

Yapılan açıklamada; "5, 6, 7, 8 ile Hazırlık Sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıf seviyelerinde 1 milyon 86 bin 894 öğrencinin başvurduğu ve 810 yurt içi ve 2 yurt dışı sınav merkezinde 3 bin 887 okul ve 58 bin 655 salonda 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (İOKBS) soruları ve cevap anahtarı yayımlanmıştır." denildi.
ACUI-i9au06P3OCCKz4AiQ.jpg

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (5. Sınıf) A soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (5. Sınıf) B soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (6. Sınıf) A soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (6. Sınıf) B soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (7. Sınıf) A soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (7. Sınıf) B soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (8. Sınıf ve Hazırlık Sınıfı) A soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (8. Sınıf ve Hazırlık Sınıfı) B soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (9, 10 ve 11. Sınıf) A soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (9, 10 ve 11. Sınıf) B soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.
Kja_k8VEgUK1BgWP5ykNMg.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı bursluluk sınavı sonuçları için tarih verdi. Sınav sonuçları, 17 Mayıs'ta "www.meb.gov.tr" adresinde ilan edilecek.

Üst Alt