• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

İmalat PMI mayısta yerinde saydı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekonomi Haberleri kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan İmalat PMI mayısta yerinde saydı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 87 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekonomi Haberleri
Konu Başlığı İmalat PMI mayısta yerinde saydı
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Laufey

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

İmalat PMI mayısta yerinde saydı

İmalat satın alma yöneticileri endeksi (PMI) mayısta 51,5 ile değişim göstermedi, sektörde toparlanmanın sürdüğüne işaret etti.

İmalat sanayi PMI mayıs ayında değişim göstermeyerek 51,5 seviyesinde gerçekleşti, artan talep sayesinde yeni siparişler ve üretim artarken şirketler de satın alımları ve istihdamı artırdı. İstanbul Sanayi Odası (İSO) için S&P Global tarafından derlenen imalat PMI, Nisan'da da 51.5 değerini almıştı. Endeks üst üste beşinci ayda 50 seviyesinin üzerinde kalarak sektörde iş koşullarında toparlanmanın devam ettiğine işaret etti. İmalat sektöründe üretim üst üste üçüncü ayda da yükselişini sürdürdü ve Ağustos 2021'den bu yana en hızlı büyümeyi kaydetti. Çoğu şirket talebin arttığını ifade etse de bazı şirketler depremin ardından faaliyetlerine daha yeni tekrar başlayabildiklerini belirtti. Üretim alt endeksi mayıs ayında 51.9'dan 52'ye yükseldi. Yeni siparişler üst üste üçüncü ayda da arttı. Nisan ayına göre hafif gerileme kaydedilse de yeni siparişler alt endeksindeki genişleme sağlam şekilde devam etti. Çoğu şirket artan talebin yeni işlerin büyümesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Laufey

ZF Kullanıcı Sorumlusu
Emektar Üye

İtibar:

Teşekkürler

Üst Alt