• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Hayal Köseoğlu: 'Dismorfik Bozukluğu' ve 'Bulimia Nervoza' ile mücadele ettim

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Magazin Haberleri kategorisinde PiSliq tarafından oluşturulan Hayal Köseoğlu: 'Dismorfik Bozukluğu' ve 'Bulimia Nervoza' ile mücadele ettim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 75 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Magazin Haberleri
Konu Başlığı Hayal Köseoğlu: 'Dismorfik Bozukluğu' ve 'Bulimia Nervoza' ile mücadele ettim
Konbuyu başlatan PiSliq
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

PiSliq

Üye

İtibar:

648ac98786b24a28fc62fca3.jpg

'Aşk-ı Memnu', 'Muhteşem Yüzyıl', 'Ufak Tefek Cinayetler', 'Mahkum', 'Mucize Doktor', '7. Koğuştaki Mucize' gibi yapımlarda rol alan Hayal Köseoğlu,sosyal medyada yaptığı itirafla gündeme geldi.

"Kadın oyuncunun muhteşem bir fizik ve zayıf bir vücuda sahip olması gerektiği düşüncesinden kurtulmalıyız" açıklamasıyla daha önce dış görünüme dair olan algılara tepki gösteren ve zaman zaman bikinili pozlarına da gelen yorumlara isyan eden Hayal Köseoğlu bu konuda mücadele ettiği bir hastalığı açıkladı.
648ace1486b24a28fc62fccd.jpg

"KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSETTİM"

Hayal Köseoğlu açıklamasında "Dün ilk defa her parçasını kendi oluşturduğum, kendi boyadığım, kendi yarattığım bir şeyle, çok çok güzel gözükme amacının dışında bir istek ve kendimi ifade etme coşkusuyla katıldım geceye. Evet, belki kesinlikle en şık, en stil sahibi ben değildim ama kendimi çok iyi hissettim" dedi.
648acdfd86b24a28fc62fccb.jpg

"YEME BOZUKLUKLARI HAVALI DEĞİLDİR"

Başarılı oyuncu açıklamasının devamında şunları söyledi:

Alıntı Metni

648ace4786b24a28fc62fcd0.jpg

DİSMORFİK BOZUKLUĞU NEDİR?

Beden dismorfik bozukluğu, temelde bir fiziksel kusuru olsun olmasın, veya hafif derecede bir fiziksel kusuru olduğu durumlarda, kişinin bu dış görünümü ile zihinsel olarak aşırı derecede uğraşması ve meşgul olması hali olarak tanımlanabilir.

BLUMIA NEDİR?

Anoreksiya, düzensiz yemek yeme ve besin tüketiminin azaltılması ile karakterize edilebilir. Buna karşın Blumia ise aşırı yemek yeme ancak sonrasında yiyecekleri vücuttan çıkarmaya çalışmadır.

Hayal Köseoğlu: Sektörde görmek istemediğim bir isim var!
Hayal Köseoğlu yaz sezonunu açtı

Üst Alt