• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Frontotemporal demans ile mücadele eden Bruce Willis'in kızlarından Babalar Günü mesajı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Magazin Haberleri kategorisinde PiSliq tarafından oluşturulan Frontotemporal demans ile mücadele eden Bruce Willis'in kızlarından Babalar Günü mesajı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 92 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Magazin Haberleri
Konu Başlığı Frontotemporal demans ile mücadele eden Bruce Willis'in kızlarından Babalar Günü mesajı
Konbuyu başlatan PiSliq
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

PiSliq

Üye

İtibar:

6490667986b24a3a608b495b.jpg

Emmy ve Altın Küre ödüllü Bruce Willis'e, Mart 2022'de beynin bazı bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sebebiyle ortaya çıkan konuşma, konuşulanı anlama ve okuma-yazma gibi becerileri etkileyen afazi teşhisi konmuştu. 68 yaşındaki oyuncunun ailesi, geçtiğimiz şubat ayında ise ünlü ismin frontotemporal demansa yakalandığını duyurmuştu.

FRONTOTEMPORAL DEMANS NEDİR?

Ön ve temporal loblardaki sinir hücrelerinin dejenerasyonu sonucunda oluşan FTD'nin belirtlileri arasında kişilik değişimi, duygusal kararsızlık, dili ifade etmede yaşanan güçlükler, algı ve hafıza sorunları yer alır. Frontotemporal demans yaşayan hastalar kendilerini sosyal hayattan izole ederler.Diğer bunama hastalıklarında olduğu gibi FTD'li kişilerde de duygusal patlamalar, kişilik değişikliği, yabancılara aşırı yakınlık sergileme veya kas işlev bozuklukları oluşabilir.
6490696d86b24a3a608b4976.jpg

"BELİRTİLERİ GÖRMEZDEN GELDİK"

Eski eşler Demi Moore ile Bruce Willis'in 1994'te dünyaya gelen kızları Tallulah Willis, babasının demans teşhisi almadan önce hastalıkla ilgili belirtiler gösterdiğini, tüm ailenin bu belirtileri anlamakta zorlandığını ve bu sebeple görmezden geldiğini söylemişti.
6490657a86b24a3a608b4955.jpg

"BİR KIZEN İSTEYEBEİLECEĞİ EN HAVALI BABA"

Dün tüm dünyada Babalar Günü kutlandı. Bruce Willis'in kızları, bu özel günde sosyal medya hesaplarında duygusal paylaşımlarda bulundu.
649064f886b24a3a608b4951.jpg

Geçtiğimiz nisan ayında müzisyen Derek Richard Thomas ile birlikteliğinden kız bebek dünyaya getiren Rumer Willis (34), babası için şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

"BENİM BABAM OLDUĞUN İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM"

Scout Willis (31) ise "Bu adamın paylaştığı hassasiyeti, ailesine duyduğu derin hayranlığı, saygı ve saygıyı bildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu inanılmaz adam benim babam olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Seni kalbimin en derin derinlikleriyle seviyorum" mesajını yazdı.
649064c586b24a3a608b4949.jpg

ESKİ EŞTEN BABALAR GÜNÜ KUTLAMASI

Tallulah Belle Willis (29), annesi Demi Moore'un "Bana bu üç güzel kızı verdiğin için sana sonsuza kadar minnettarım. Babalar Gününüz kutlu olsun" notunu düştüğü paylaşıma Instagram hesabında yer verdi.
649064d686b24a3a608b494c.jpg

2009'da Emma Heming ile dünyaevine giren Bruce Willis, ilk evliliğini 1987 yılında kendisi gibi oyuncu olan Demi Moore ile yapmıtı. 2000'de ayrılan ikilinin; Rummer, Tallulah ve Scout adında üç kızı bulunuyor.

Bu kalpler seni unutur mu hiç?
Bruce Willis demans teşhisi sonrası ilk kez görüntülendi

Üst Alt