• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı ne zaman? 2023 DGS sınav giriş yerleri açıklandı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan Dikey Geçiş Sınavı ne zaman? 2023 DGS sınav giriş yerleri açıklandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 258 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Dikey Geçiş Sınavı ne zaman? 2023 DGS sınav giriş yerleri açıklandı
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

Dikey Geçiş Sınavı ne zaman? 2023 DGS sınav giriş yerleri açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bu yılda yoğun ilgi görüyor. Söz konusu sınav yakın zaman içinde tamamlanacak ve ardından tercih süreci başlayacak. Peki, Dikey Geçiş Sınavı ne zaman?

295TnL49ZUWmf7PgYqLhwA.jpg

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı, 81 il ve Lefkoşa'da yapılacak. Sınava ait giriş belgeleri adayların erişimine açılmıştı. İşte, 2023 DGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı ve sınav tarihi...
ee0jRS4-8UuyPgPdfVhN0A.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre; 2023 DGS 16 Temmuz'da yapılacak.Saat 10.15'te başlayacak sınavda adaylara sayısal ve sözel testlerden oluşan 100 soru sorulacak ve 135 dakika süre verilecek.
EzBn6rsUjkKvmadrijsiuQ.jpg

ÖSYM'den yapılan açıklamada; "16 Temmuz 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023 Dikey Geçiş Sınavı’na (2023-DGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 06 Temmuz 2023 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecektir.

Üst Alt