• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

DGS 2023 ek tercihleri ne zaman başlayacak? DGS ek tercih kılavuzuyla tarihler paylaşılacak

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan DGS 2023 ek tercihleri ne zaman başlayacak? DGS ek tercih kılavuzuyla tarihler paylaşılacak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 246 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı DGS 2023 ek tercihleri ne zaman başlayacak? DGS ek tercih kılavuzuyla tarihler paylaşılacak
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

DGS 2023 ek tercihleri ne zaman başlayacak? DGS ek tercih kılavuzuyla tarihler paylaşılacak

İki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyenler için düzenlenen 2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yerleştirme işlemlerinin tamamlanması ardından gözler ek tercih sürecine çevrildi. DGS ek tercih kılavuzuyla tarihler paylaşılacak. Peki, DGS 2023 ek tercihleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılacak DGS ek tercih süreci adayların gündeminde yer alıyor. Yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, 20 Eylül 2023 tarihinde sona erdi.
niLRwIfgRUGtPh8Y4vkgKw.jpg
Kayıt işlemlerinin ardından boş kalan kontenjanlar ilan edilecek, ek yerleştirme başvuruları alınacak.
X5TCxg924U66HV5qnFxtoQ.jpg

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

E2023-DGS ek yerleştirme işlemlerinin tamamlanması ardından sonuçlar https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Üst Alt