• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bir yanda Kral Charles'a taç töreni, bir yanda protestolar: Benim kralım değilsin!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan Bir yanda Kral Charles'a taç töreni, bir yanda protestolar: Benim kralım değilsin! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 67 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Bir yanda Kral Charles'a taç töreni, bir yanda protestolar: Benim kralım değilsin!
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

Bir yanda Kral Charles'a taç töreni, bir yanda protestolar: Benim kralım değilsin!

Mayıs ayında Londra'da taç göyme töreni yapılan Kral Charles'a dün de Edinburgh'da geleneksel İskoçya tacı sunuldu. Bazı İskoçların yollara dökülüp sevinçle takip ettiği kraliyet üyelerini ve özellikle de Kal Charles'ı kötü bir sürpriz bekliyordu. "Benim kralım değilsin!" protestoları sokaklarda yankılandı.

MPM5YIbgnUimyn5AZrA8oA.jpg

İngiltere Kralı 3. Charles, 6 Mayıs'ta İngiltere'de taç giymesinin ardından dün de İskoçya’daki taç törenine katıldı. Edinburgh’da düzenlenen törende Kral Charles'ın taç giymesini kutlamak için İskoçya'nın da kralı olduğunu sembolize eden ancak takılmayan İskoçya tacı sunuldu.
_dfOmhgsYEGMwW_0-SEVBw.jpg

Kral Charles için Edinburgh’daki St. Giles Katedrali'nde düzenlenen taç töreninde yanında Kraliçe Camilla, Prens William ve Prenses Kate Middleton da hazır bulundu.
omionl8tBUyqIkm3VcUB2A.jpg

Kraliyet üyeleri St. Giles Katedrali'ne gittiği sırada onları görmek isteyen İskoçlar yol kenarında toplandı.
K7NLrR3wF0SDCNs9IGWsAw.jpg

Ancak kalabalıkta kraliyeti destekleyenler kadar kraliyete karşı çıkanlar da vardı.
XpjLnLkENUmAS-jdy63IiA.jpg

Ellerinde “Benim kralım değil” yazılı dövizler taşıyan monarşi karşıtlarının protestoları, dünkü törene damga vurdu.
0HelO4buSE68VRES_7qfNQ.jpg

Protestocular, Kral Charles'ı "Açları doyurun, kraliyeti değil", "Monarşiyi kaldırın" benzeri dövizlerle karşıladı.
aQWD77FFS0mqWXzGYxOeAg.jpg

İskoç polisi, geçit töreni yolundaki bariyerleri aşmak isteyen 20 ve 21 yaşlarındaki iki kadının tutuklandığını bildirdi. Kadınların üzerlerindeki tişörtlerden "This is Rigged" adlı petrol karşıtı sivil toplum örgütünün üyeleri oldukları anlaşıldı.
oLhYs8AoNUK4yyFINCQPoA.jpg

Polis daha sonra tutuklu sayısının dörde çıktığını açıkladı.
2Pm61li2u0GZzkSbqSmigg.jpg

Birleşik Krallık'ta yapılan anket çalışmasında Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından halkın yüzde 60'ı monarşinin devam etmesini isterken, bu oran İskoçya'da yüzde 45.
K2zcEC4Ypk6ugWKU-J_7iQ.jpg

Ekim ayında Birleşik Krallık'tan bağımsızlık referandumu düzenlemeyi planlayan İskoçya'da yapılan bir ankete göre de halkın yüzde 41'i bağımsızlıktan sonra monarşinin kalmasını savunurken, yüzde 40'ı cumhuriyet yönetimine geçilmesini tercih ediyor.
J03FHNJA30GTltb0YumDlw.jpg

İşte dünkü taç töreninde katedralde yaşananlar ve sokaklardaki protestolardan yansıyanlar...
BP-IaPLFLkOagri9h2Sevg.jpg

YNokQuQXf0CcSdZgpQ9tlQ.jpg

UA8Tz_UrA0y4cZENZtzFCQ.jpg

L-bTACuN00W5v7F-q2dfVQ.jpg

73QttMCcQ02g_0wpvMqRfA.jpg

aFJ0uIqamUygk2EZHHagbg.jpg

trSzig3p0kSRc3RuVpnjeQ.jpg

86GbQ2ZYKU66kKaq9d6vIw.jpg

fPMtrs1PG0mNqSax947J5A.jpg

tneJLsKH8EmiLhVf4oUuxw.jpg

qAWKmlIIEUufeZXH57FkGQ.jpg

MxCBNSsBqEK8sEVJOz6JOA.jpg