• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Beşiktaş maçındaki penaltılar doğru mu? Deniz Çoban açıkladı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Beşiktaş kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan Beşiktaş maçındaki penaltılar doğru mu? Deniz Çoban açıkladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Beşiktaş
Konu Başlığı Beşiktaş maçındaki penaltılar doğru mu? Deniz Çoban açıkladı
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

Eski hakem ve yorumcu Deniz Çoban, Beşiktaş-Eyüpspor maçında verilen penaltılarla ilgili konuştu. Çoban, Beinsports'taki programda şu ifadeleri kullandı: - Eyüpspor lehine verilen penaltıda hakemin kararı doğru mu? "Aynı şeyleri tekrarlayarak hata mı ediyoruz bilmiyorum ama bir FIFA hakemi, düdüğü bu kadar ağzında tutmaz. İletişime ihtiyacı olduğu bir anda tutmaz. Bu pozisyonda kaleci Mert Günok'un dikkatsiz bir şekilde kaydığı ve kendini durduramayıp, oyuncuya temas ettiği görülüyor. Sarılı oyuncu da bir penaltı alayım gayesiyle sağ ayağını dışarı çıkarabilir. Mustafa İlker Coşkun'un hiç düşünmeden karışmasının sebebinin Zorbay Küçük'ün aldatmaya yönelik hareket çalmasından kaynaklı olduğu fikrindeyim. Bu kadar açık temas varken burada olmayacak tek şey aldatma. Bir tek o olmaz. VAR'ın burada karışması kadar doğal bir şey olamaz, çok doğru yaptığı fikrindeyim. Pozisyonun da penaltı olduğunu düşünüyorum." - Beşiktaş lehine verilen penaltıda hakemin kararı doğru mu? "Normal şartlarda bu dakikalarda, o tecrübedeki Zorbay Küçük burada kıyametin kopacağını bilir. Bütün can havliyle buraya gelir ve bunu izler. Bunu biz, Zorbay Küçük'e öğretecek değiliz. Bir Turgut Doman, Mehmet Türkmen değil tecrübe anlamında. Bu pozisyonu sağlıklı göremiyor. Pozisyonun penaltı olduğu benim için yüzde 100. VAR müdahalesi çok yerinde. Beyazlı oyuncu ayağını sola doğru açarak sarılının önüne bir perde koymaya çalışıyor. Sarılı oyuncu dikkatsiz davranıp, sol diziyle rakibin sağ ayağını sıkıştırıyor. Gösterebileceği bir delil de vardı. VAR çağırdığı zaman gösterdi. Her yönüyle açık bir penaltı ve VAR müdahalesinin doğru olduğunu düşünüyorum." Halk TV

Üst Alt