• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

AÖL 3. dönem sınavları devam ediyor (AÖL sınav tarihleri) Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan AÖL 3. dönem sınavları devam ediyor (AÖL sınav tarihleri) Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 98 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı AÖL 3. dönem sınavları devam ediyor (AÖL sınav tarihleri) Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

AÖL 3. dönem sınavları devam ediyor (AÖL sınav tarihleri) Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL (Açıköğretim Lisesi) 3. dönem sınavları devam ederken sonuçlara yönelik araştırmalar da hız kazandı. Takvime göre, AÖL çevrimiçi sınavları 9 Ağustos'a kadar devam edecek. Peki, Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Çevrimiçi AÖL (Açıköğretim Lisesi) 3. dönem sınavları 28 Temmuz Cuma günü başladı.Açıköğretim Lisesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. Dönem Sınavları; 9 Ağustos 2023 saat 23.59'a kadar çevrim içi (online) olarak yapılacak.

878rloIs3EyBAr3078f0pg.jpg

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre sınavlar 9 Ağustos tarihinde sona erecek. Sınavlar tamamlandıktan sonra sonuçların 15 gün içerisinde ilan edilmesi bekleniyor.

Öğrenciler sınav sonuçlarını AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenebilecekler.

4le0kpmt_kWuk89qFBfwdw.jpg

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacak.

Üst Alt