• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak? Yılın son ALES oturumu başvuruları bekleniyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan ALES\/3 sınavı ne zaman yapılacak? Yılın son ALES oturumu başvuruları bekleniyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 88 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı ALES\/3 sınavı ne zaman yapılacak? Yılın son ALES oturumu başvuruları bekleniyor
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak? Yılın son ALES oturumu başvuruları bekleniyor

ÖSYM Başkanlığınca yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın, 2023'deki son oturumu için geri sayım başladı. Akademik kariyer hedefindeki adayların katılım sağladığı sınavın başvuru tarihi merak ediliyor. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak?

-yfteNf3ckWCoS9IZUwibw.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2023-ALES/2) sonuçları açıklandı. Bu gelişmenin ardından tüm gözler bu yılın son ALES oturumunun başvuru ve sınav tarihine çevrildi. İşte, 2023 ALES/3 oturumuna dair son bilgiler...
Jx92X-F_LE-Rksq-3ocyuA.jpg

ÖSYM'nin 2023 takvimine göre, bu yılın üçüncü ALES sınavı 19 Kasım 2023 tarihinde yapılacak.
RXcOyVMzWUeinrB4zcmEXA.jpg

ALES/3 başvuruları 29 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 9 Ekim 2023 tarihinde sona erecek.Sınavın geç başvuruları ise 17 Ekim 2023 tarihinde alınacak.

Üst Alt