• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

ALES/2 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ALES sonuç tarihini ilan etti

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan ALES\/2 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ALES sonuç tarihini ilan etti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 185 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı ALES\/2 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ALES sonuç tarihini ilan etti
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

ALES/2 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM ALES sonuç tarihini ilan etti

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen bu yılın ikinci Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2023-ALES/2) tamamlandı. Şimdi tüm gözler sonuçların ilanında. Peki, ALES/2 sonuçları ne zaman açıklanacak?

r156c8kgJEOAfWyUEQXrJw.jpg

Akademik kariyer hedefleyenler için ALES oturumu geride kaldı. Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen ALES için 150 bin 975 aday başvuru yaptı. Sınavda adaylara, sayısal ve sözel testlerden oluşan toplam 100 soru için 150 dakika cevaplama süresi verildi. İşte, ÖSYM'nin ALES sonuçlarını ilan edeceği tarih...
ERTxpCybm02CeHC7_tTuHQ.jpg

Sınav sonuçları 5 Eylül'de açıklanacak ve açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olacak.
TJrmYMROcU-Rg-dMxdVMFw.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) sitesindeki duyuruya göre, 2023-ALES/2 temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10'u yayımlandı.Sınava başvuran adaylar, temel soru kitapçığı diziliminde verilen soruların tamamına, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün boyunca ulaşabilecek.

Üst Alt