• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

ALES/2 ne zaman, sınav yerleri ne zaman açıklanacak? (2023 ÖSYM ALES/2 sınav tarihi)

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan ALES\/2 ne zaman, sınav yerleri ne zaman açıklanacak? (2023 ÖSYM ALES\/2 sınav tarihi) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 100 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı ALES\/2 ne zaman, sınav yerleri ne zaman açıklanacak? (2023 ÖSYM ALES\/2 sınav tarihi)
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

ALES/2 ne zaman, sınav yerleri ne zaman açıklanacak? (2023 ÖSYM ALES/2 sınav tarihi)

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) için geri sayım başladı. Bu yılın ikinci ALES sınavına girecek olan üniversite mezunu binlerce kişi, yüksek lisans yapabilmek için şansını deneyecek. Peki, ALES/2 ne zaman, sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

2023 ALES/2 sınav tarihi, sınava katılım sağlayacak yüksek lisans adayları tarafından sorgulanıyor. Sınava kısa bir zaman kala, sınav giriş yerlerinin de belli olmasını bekleyen adaylar, gözlerini ÖSYM'den gelecek duyuruya çevirdi. Peki, ALES/2 ne zaman, sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ALES/2 SINAVI NE ZAMAN? ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimiyle birlikte, ALES sınav tarihi belli oldu. ÖSYM'nin takvimine göre, bu yılın ikinci ALES sınavı 20 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak.
uJHVCUCZfUCO16yhhZ1kNA.jpg

ALES SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2023 ALES/2 sınavı bu yıl 20 Ağustos'ta yapılacak.

ALES sınav giriş yerlerinin de sınavdan 10 gün önce yani 10 Ağustos haftasında yayımlanması bekleniyor.

Üst Alt