• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

ABD hükümetini 600 bin dolardan fazla dolandırdı: Covid-19 yardımıyla alpaka çiftliği açtı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan ABD hükümetini 600 bin dolardan fazla dolandırdı: Covid-19 yardımıyla alpaka çiftliği açtı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 74 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı ABD hükümetini 600 bin dolardan fazla dolandırdı: Covid-19 yardımıyla alpaka çiftliği açtı
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

ABD hükümetini 600 bin dolardan fazla dolandırdı: Covid-19 yardımıyla alpaka çiftliği açtı

ABD’nin Massachusetts eyaletinin başkenti Boston’da Dana McIntyre adlı bir pizzacı, Covid-19 salgınından zarar gören işletmeler için sağlanan yardım fonuyla dolandırıcılık yaptı. 600 bin dolardan (yaklaşık 16 milyon lira) fazla yardım alan McIntyre, alpaka çiftliği satın aldığı gerekçesiyle iki yıl hapis cezasına mahkum edildi.

mwtmycTV30i2Z9fyQ9GoYg.jpg

ston’daki “Rasta Pasta Pizzeria” adlı işletmenin sahibi Dana McIntyre, salgın sürecinde yardım ödeneği için çok sayıda sahte başvuruda bulundu.
h1uERTxnrk6LFRgPPmJWTQ.jpg

Usulsüz yardım talepleri, Mart 2020’de McIntyre’ın yetişkin çocuklarının isimlerini kullanarak var olmayan işletmeler için yardım fonuna başvurmasıyla başladı.
tls4uaT9gkquFbTTvTndzA.jpg

McIntyre, ardından pizzacıdan hiç gelir elde edemediğini öne sürerek daha fazla yardıma başvurdu.
AaeDEHxyKUmwn88Gihl3RA.jpg

Salgından ağır etkilenen küçük işletmelerin maaş bordrosu ve diğer masraflarını karşılamak için düşük faizli özel kredilere erişimine olanak sağlayan Maaş Koruma Programı (PPP) ile yaklaşık 660 bin dolarlık kredi başvurusu yapan McIntyre, başvuru formunda işletmesinin büyüklüğü konusunda çok sayıda yanlış beyanda bulundu.
R8MhPlpkrkyyuftHC5QcRg.jpg

MyIntyre, birkaç ay sonra restoranı satmasına rağmen ödenek almaya devam etti.
CEVudLl00E6F-KMg32EjdA.jpg

ABD Adalet Bakanlığından yapılan basın açıklamasında, McIntyre’ın fonları, Vermont'ta bir alpaka çiftliği, 8 alpaka, iki araç ve kripto para temalı radyo programının yayını olmak üzere diğer kişisel harcamaları için kullandığını bildirdi.McIntyre, zor durumdaki işletme sahiplerine sağlanan 660 bin dolardan fazla federal yardımı, hileli şekilde kabul ettiği gerekçesiyle iki yıl hapse çarptırıldı.

Üst Alt