Sohbet muhabbet sohbet, sohbet odası
Sohbet, Sohbet Odası Okey Oyna

• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Kuantum Fiziği Nedir?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fizik kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Kuantum Fiziği Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 98 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fizik
Konu Başlığı Kuantum Fiziği Nedir?
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye

İtibar:

En basit haliyle her şeyin nasıl işlediğini açıklamaya çalışan fizik dalıdır. Bu tanım maddeyi oluşturan parçacıkların doğası ve etkileştikleri kuvvetler hakkında yapılabilecek en iyi açıklama.Kuantum fiziğinin temelinde atomların işleyişi, kimya ve biyolojinin doğada oldukları gibi işleyişi yatar. Aramızda kalsın ama hepimiz belli bir düzeyde kuantum melodisiyle dans ediyoruz.

Eğer ki elektronların nasıl bilgisayar çiplerinde dolaştığını, ışığın güneş panellerinde nasıl elektrik akımına dönüştüğünü ya da lazerle kendilerini yükselttiklerini hatta güneşin nasıl hala ışıldadığını öğrenmek istiyorsanız, kuantum fiziğine başvurmak zorunda kalacaksınız.Zor kısım -ve fizikçiler için eğlenceli olan kısım- burada başlıyor. Başlamak için tek bir kuantum teorisi yok. Sadece 1920’lerde Niels Bohr, Werder Heisenberg, Erwin Schrödinger ve diğer bilim insanları tarafından geliştirilen ve hepsinin temelini oluşturan kuantum mekanikleri var. Bu mekanikler tek bir parçacığın ya da az bir parçacık grubunun konumunu ve momentumunu zamanla nasıl değiştiğini karakterize eder.

Üst Alt