Sohbet muhabbet sohbet
Sohbet Okey Oyna


  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Kadın Masturbasyonu Hakkında Yanliş Bilinenler

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Evlilik ve Cinsel Yaşam kategorisinde Üye silindi 150 tarafından oluşturulan Kadın Masturbasyonu Hakkında Yanliş Bilinenler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 441 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Evlilik ve Cinsel Yaşam
Konu Başlığı Kadın Masturbasyonu Hakkında Yanliş Bilinenler
Konbuyu başlatan Üye silindi 150
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Üye silindi 150
Ü

Üye silindi 150

Guest
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri kadınların mastürbasyon yapması hakkında halk arasında dolaşan mitleri, yani doğru sanılan yanlışları açıkladı.
MASTÜRBASYON DOĞAL BİR CİNSEL DENEYİM VE KİŞİSEL BİR SEÇİMDİR!

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, “Otoerotik aktivite” ya da “otoerotizm” olarak da adlandırılan “mastürbasyon”u şöyle tanımladı: “Mastürbasyon cinsel organların veya vücutta diğer erojen bölgelerin, kişinin kendisi tarafından, genellikle elle veya mastürbasyon aletleri kullanılarak genelde boşalma oluncaya kadar uyarılmasıdır. Diğer bir ifadeyle kişinin düşünsel cinsel fanteziler, görsel erotik materyaller ve elle uyarma gibi fiziksel yöntemler kullanarak kendini tatmin etmesi ve cinsel doyum sağlamasıdır.” Kişinin rahatlamasına ve cinsel haz almasına yardımcı olduğu için mastürbasyonun doğal bir cinsel deneyim olduğunu belirten Keçe, mastürbasyonun düzenli cinsel partneri olmayan kişiler için en kolay tatmin yöntemi olduğunu ve aşırıya kaçılmadığı, normal bir cinsel ilişkiye tercih edilmediği sürece zararlı olmadığını belirterek mastürbasyonun kişisel bir seçim olduğunu vurguladı.

KADIN MASTÜRBASYONUYLA İLGİLİ EN YAYGIN CİNSEL MİTLER...

Keçe, kadınlar ve mastürbasyon konusunda kulaktan kulağa ağızdan ağıza dolaşarak doğru kabul edilmeye başlanan ama insanları yanlış yönlendiren mitleri şöyle sıraladı:

1. Kadınlar mastürbasyon yapmaz!

“Kadınlar da mastürbasyon yaparlar, bu çok doğal ve normal bir durumdur. Ancak ‘Ahlaklı kadın mastürbasyon yapmaz’ algısı nedeniyle mastürbasyon yaptıklarını sır gibi saklarlar. Mastürbasyon yoluyla kadın rahatlar, gevşer, kendi bedenini tanır, nerelerine dokunulmasından zevk aldığını keşfeder ve bir partneri yoksa cinsel dürtülerini en uygun şekilde tatmin etmiş olur. Ama en önemlisi kadının ‘kadın olma’ aşamalarından biri de mastürbasyon ile kendi kendini keşiftir. Kadının bedenini tanıması, cinselliği keşfetmesi, orgazm olmayı öğrenmesi ve sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olması için ihtiyaç duydukça mastürbasyon yapması doğal bir cinsel etkinliktir ama yapıp yapmamak kişinin kendi tercihidir.”2. Mastürbasyon erkekler için ihtiyaçtır, kadınlar için değildir!

“Cinsellik tüm insanlar için doğal bir ihtiyaçtır. Cinselliği öznel olarak yaşama deneyimi olan mastürbasyon da hem kadınlar hem erkekler için cinsel yaşamın doğal bir parçasıdır. Hatta kadınlar cinsel ilişkiye girme korkusu, ağrılı cinsel ilişki, orgazm olamama gibi cinsel sorunlarını mastürbasyon sayesinde çözebilirler. Söz konusu cinsellik olduğunda kadınlar arzularını bastırırlar. Bazı kadınlar kendi vücutlarını keşfetmeye bile çekinirler. Bu nedenle de erkekler mastürbasyonu bilinçli bir şekilde yaparlar ama çoğunlukla kadınlar mastürbasyon yapmayı tesadüfen keşfederler.”

3. Mastürbasyon yapan kadın seks düşkünüdür!

“Cinsel gelişim evrelerinin yaşandığı çocukluk yıllarında bilinçsiz olarak başlayan, ergenlikte bilinçli olarak yapılan mastürbasyon, erkekler için doğal bir cinsel gereklilik olarak görülür. Öte yandan mastürbasyon yapan kadınların sekse çok düşkün olduğu düşünülür. Bu nedenle, doğal bir cinsel ihtiyacını karşılamak isteyen kadınların çoğu mastürbasyon yaptıklarında suçluluk, günahkarlık ve utanç duyguları hissederler.”

4. Hamilelerin mastürbasyon yapması tehlikelidir!

“Sanılanın aksine hamilelikte cinsel yaşamın sona erdirilmesi gerekmez. Hamile kadınlar eşleriyle cinsel ilişkiye devam edebilecekleri gibi, mastürbasyon yapmalarının da kendileri ve bebekleri açısından bir zararı yoktur. Hatta cinsel ilişkinin daha zor hale geldiği gebeliğin ileri dönemlerinde hamileler boşalmak için sadece mastürbasyonu tercih edebilirler.”

5. Mastürbasyon yapan kadınlar feminist ya da lezbiyendir!

“Kadınları yalnızca erkek için bir partner olarak görenler, onların kendi arzularını tatmin etmek yerine sırf bir erkeğe ihtiyaç duymadan cinsel tatmin sağlamak için mastürbasyon yaptıklarını düşünür ve bu nedenle mastürbasyon yapan kadınların feminist ya da lezbiyen olduklarına inanırlar. Oysa sağlıklı her kadın mastürbasyon yapabilir.”


6. Partneri olan kadınlar mastürbasyon yapmaz!

“Mastürbasyon sadece partneri olmayanlara özgü bir cinsel etkinlik değildir. Tıpkı erkekler gibi kadınlar da partnerleri varken de mastürbasyon yapabilirler. Çünkü mastürbasyon partnerle cinsel ilişkinin yerine geçen bir etkinlik değildir. Mastürbasyon partnerin dokunuşlarıyla yapıldığında tek kişilik bir eylem olmaktan çıkar ve benim ‘partnerbasyon’ adını verdiğim eşli bir seks tekniğine dönüşür ve penis-vajina birlikteliği olan koite alternatif yaratır. Partnerbasyon çiftin seks repertuarlarını genişletmesine ve rahatlamasına, birbirlerini cinsel doyuma ulaştırmasına, cinselliği doyasıya yaşamasına yardımcı olur. Koite alternatif üretilmeyen cinsel yaşam monotonlaşma riskiyle karşı karşıya kalır."

7. Kız çocukların mastürbasyon yapması sağlıksız ve anormal bir durumdur!

“Çocuklarda mastürbasyon cinsel gelişim evrelerinin doğal bir sonucu olarak yaşanır. Hem kız hem erkek çocuklar için mastürbasyon haz vermenin dışında gerilimi azaltma, rahatlatma ve kaygıyla mücadele gibi işlevlere sahip olan sağlıklı ve normal bir durumdur. Çocukluk mastürbasyonu hem haz merkezlidir hem de stresi azaltmaya yönelik bir savunmadır ve yetişkin cinselliğinden çok farklıdır. Çocuğun psikoseksüel gelişimi, cinsel kimliğini fark etmesi ve kabullenmesi için gereklidir. Ancak çocuk abartılı ve ailesini utandıracak şekilde uluorta mastürbasyon yapıyorsa, bu çocuğun stres yaşadığının bir göstergesidir. Bu durumda genellikle çocuk hasta veya sorunlu değildir, ebeveynlerin çocukla olan ilişkisi veya ebeveynlerin birbirleriyle olan partner ilişkisinde ciddi sorunlar vardır. Ebeveynler aile veya evlilik terapisine başvurmalıdır. Ayrıca çocukluk döneminde mastürbasyonun cezalandırılması ya da yasaklanması yetişkinlikte, cinsellikle ilgili suçluluk, günahkarlık, utanç, korku ve tiksinti gibi duygulara ve cinsel işlev bozukluklarına neden olabilir.”

8. Mastürbasyon genç işidir, yaşlılar yapmaz!

“Cinselliğin yaşı yoktur; bebeklikten yaşlılığa kadar insan yaşamının her evresinde cinselliği farklı boyutlarda ve şekillerde yaşar. Dolayısıyla insanın hayatında çocukluk yaşlarından itibaren var olan, zevk, rahatlama ve mutluluk veren mastürbasyon da kadın ya da erkek tüm sağlıklı bireylerin ileri yaşlara kadar yaşayabilecekleri bir cinsel deneyimdir.”

9. Kadınların mastürbasyon yapması yalnızca porno filmler içindir!

“Erkeklerin mastürbasyon yapmasındaki amacın kendi arzularını tatmin etmek olduğu düşünülürken, kadınların mastürbasyon yapmasının yalnızca erkeklerin arzularını harekete geçirmek, yani seksi pozlar verip, sesler çıkararak onları tahrik etmek için olduğu düşünülür. Oysa kadınlar da kendilerini cinsel olarak tatmin etmek için mastürbasyon yaparlar.”

10. Mastürbasyon yapan kadının cinsel isteği azalır!

“Tam tersine mastürbasyon kadının kendi bedenini, cinsellikten aldığı hazzı, boşalmayı veya orgazm olmayı öğrenmesine yardımcı olacağı için cinsellikten zevk almasını sağlayarak kendisini daha iyi hissettirir ve cinsel isteğinin artmasını sağlar. Ayrıca, sadece cinselliğini, boşalma veya orgazm yeteneğini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda nelerden hoşlandığı konusunda partnerini de yönlendirerek birlikte seksten daha fazla zevk almalarını sağlar.”
 
Üst Alt