• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Önemli İllegal Faaliyetler Bölümüne İlişkin Kesin Kurallar ve Önemli Hususlar

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İllegal Faaliyetler kategorisinde System Bot tarafından oluşturulan İllegal Faaliyetler Bölümüne İlişkin Kesin Kurallar ve Önemli Hususlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 113 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İllegal Faaliyetler
Konu Başlığı İllegal Faaliyetler Bölümüne İlişkin Kesin Kurallar ve Önemli Hususlar
Konbuyu başlatan System Bot
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan System Bot
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

System Bot

Services System
System Bot
Katılım
6 Şub 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
1

İtibar:

Merhaba,
IRC forumları içerisinde belki de en önemli bölümlerden biri bu bölümdür. IRC forumlarının belkemiğidir diyemeyiz ama gerek hit açısından olsun, gerek kullanıcıların takip etmesi yönünden olsun önemli bir bölümdür. Bu yüzden bu bölümün takibini bilahare gerçekleştireceğim ve kurallarını, konu açmadan önce dikkat edilecek hususlar.

Önemli Hususlar
  • ZirveForum.NET bir mahkeme değildir. Dolandırıldıysanız, size küfür edildiyse, tehdit edildiyseniz vb. sizin hakkınızı biz karşı taraftan alıp size iade edemeyiz. Biz ancak bir kamuoyu merci olabiliriz. Mağduriyetlerinizin çözüm yeri Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleridir.
  • Bu çerçevede; hakkınızı aramak için değil, yakınmak için değil, yalnız mezkur çirkinliği kamuoyuyla paylaşmak için konu oluşturabilirsiniz.
  • Biz, her daim mağdurun ve mazlumun yanında olmayı kendimize şiar ediniriz. Ancak taraf tutmak zorunda değiliz. Kanıtları inceleriz, konunun farklı amaç taşıdığını düşünüyorsak yayından kaldırırız. Bu gibi bir durumda ZirveForum.NET yönetimini adaletsizlikle suçlamak abesle iştigaldir.
  • Birine net olarak o kişiye isnat ettiğiniz sıfatı haiz olduğundan adınız kadar emin olsanız dahi "şerefsiz", "hırsız", "dolandırıcı", "ezik" vb. nitelemeler yakıştıramazsınız. Bu suçtur. Her ne kadar yer sağlayıcı bile olsak içerikler hakkında tarafımıza yapılacak bildirimler neticesinde 5651 sayılı kanuna göre sorumluluğumuz doğmaktadır. Dolayısıyla haklıyken haksız duruma düşmemeli, kendinizi düzgün bir dil ve üslup ile ifade etmelisiniz.
  • Basın ve yayın organlarını takip ettiğinizde, cinayetten yargılanan birine bile "vay katil vay", "cani herif, adam değilsin" vb. haberlerin yapılamadığını; "katil zanlısı" denilmek zorunda kalındığını görebilirsiniz. Hukuk sistemimizin işleyişi bu şekilde. Sizler nasıl ki ülkemizin hukuk sistemine uymak zorundaysanız forum olarak bizi aşan bu gibi durumlarda biz de hukuk sistemine uymakla mükellefiz. Dolayısıyla bu tarz sözcükler kullandığınız konularınız ya silinir ya da ilgili ibareler sansürlenir.

Bölüm Kuralları
  • Bu bölümde açılacak konular yönetici onaylıdır. Bölüm yöneticileri ya da genellikle üst yöneticiler konunuzu inceleyip, yeterli bulduğu takdirde konunuz onaylanacaktır.
  • Konunuzun onaylanması için ekstra bir girişimde (rapor sistemi, yöneticilere özel ileti vb.) bulunmayın. Bu, süreci hızlandırmayacağı gibi gereksiz meşguliyet yaratacağından hoş karşılayacağımız bir durum değildir.
  • Konularınız için standart bir şablon yok. Ancak kendinizi düzgün bir Türkçe ile ifade etmeli; isnatlarınızı destekleyici ispatlar sunmalısınız.
  • Konularda mutlaka printscreen (ekran alıntısı) bulunmalıdır. Ancak bu, çok kolay manipüle edilebildiğinden ve Photoshop ile ya da öğeyi denetle sistemiyle ekran alıntısı hazırlamak çok meşakkatli ve zor bir iş olmadığından; konunuzda sunduğunuz görsellerin sahte olduğu tespit edilirse, konunuz onaylanmayacak yahut silinecektir.

HATIRLATMA: ZirveForum.NET bir mahkeme değildir. ZirveForum.NET kimseye karalama kampanyası düzenleyecek, düzenlenecek, düzenletecek merci değildir. Lütfen bu bölümü amacına uygun kullanalım.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt