• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Haluk Levent'ten eylemdeki kuryelere sürpriz ziyaret! Katıldığı her grevdeki gibi baklava dağıttı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Magazin Haberleri kategorisinde Cilgin-Bedis tarafından oluşturulan Haluk Levent'ten eylemdeki kuryelere sürpriz ziyaret! Katıldığı her grevdeki gibi baklava dağıttı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 244 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Magazin Haberleri
Konu Başlığı Haluk Levent'ten eylemdeki kuryelere sürpriz ziyaret! Katıldığı her grevdeki gibi baklava dağıttı
Konbuyu başlatan Cilgin-Bedis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cilgin-Bedis

Cilgin-Bedis

www.zirveforum.net
Özel Üye

İtibar:

Ünlü şarkıcı Haluk Levent ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 10 gündür eylem yapan online yemek sipariş şirketinin kuryelerine destek vermeye gitti. 7 yıldır her greve gitmeye çalıştığını söyleyen Levent, işçilere baklava ikram ederek "Geleneksel olarak grevlere giderken götürdüğüm bir baklava var. Bir tepsi baklava alır giderim. Yine bir işçi eylemindeyiz" açıklamalarında bulundu.

'Yemek sepeti' adlı online yemek sipariş şirketinin kuryeleri, Şişli Esentepe'de bulunan merkezi önünde 10 gündür eylem yapıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Haluk Levent de kuryelere destek vermeye gitti.

AĞBABA: SONUNA KADAR SİZİN YANINIZDAYIM

Veli Ağbaba, "Kuryelik Türkiye'de önemli bir iş kolu. Yaklaşık 900 bin kişi motokurye olarak Türkiye'nin dört bir yanında çalışıyor. Bu insanlar mal değil can taşıyor. Bu insanlar iki tekerin üzerinde hayatlarını riske atarak, insanların karnını doyurmasını, pandemi döneminde sokağa çıkamayan insanların yaşamasını sağlıyorlar. Bu insanların talebi atla deve değil. Bu insanların istediği maaş 5 bin 500 lira. Karıncanın bile sahibi var, sonuna kadar sizin yanınızdayız. Sadece 2021 yılında, 203 tane motokurye kardeşimiz iş cinayetine kurban gitmiş durumda" diye konuştu.

Online yemek sipariş şirketi kuryelerinin eylemine Haluk Levent'ten destek ziyareti

HALUK LEVENT, İŞÇİLERE BAKLAVA İKRAM ETTİ

Kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile yaptığı yardımlarla sık sık adından söz ettiren şarkıcı Haluk Levent ise "Yaklaşık 7 yıldır, her greve gitmeye çalışıyorum. İşçinin emekçinin yanında olmaya çalışıyorum. Geleneksel olarak grevlere giderken götürdüğüm bir baklava var. Bir tepsi baklava alır giderim. Yine bir işçi eylemindeyiz. Bu eylemde de işçilerle birlikte olmak onlara tatlı ikram etmeye geldim. Umarım en kısa sürede iş verenle aralarındaki problem halledilir. Bu firma gibi güçlü bir kuruluşun da zannediyorum ki işçi talepleriyle beraber ortak noktaya geleceklerine inanıyorum" dedi.

Online yemek sipariş şirketi kuryelerinin eylemine Haluk Levent'ten destek ziyareti

Üst Alt