Sohbet muhabbet sohbet
Sohbet Okey Oyna


  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bir kadın ne zaman gider?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kadın - Erkek İlişkileri kategorisinde Eva tarafından oluşturulan Bir kadın ne zaman gider? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 231 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kadın - Erkek İlişkileri
Konu Başlığı Bir kadın ne zaman gider?
Konbuyu başlatan Eva
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ahmetordu132

Eva

Üye
Katılım
5 May 2021
Mesajlar
120
Tepkime puanı
48
Puanları
28
Cinsiyet
bPg20e

İtibar:

Sokakta gezerken 300 tane erkeği kolundan tutup çevirsek ve sorsak…” Sence bir kadını elde tutmanın yolu nereden geçiyor?” vereceği cevap belli.

1. Sadık olacaksın,gözün dışarıda olmayacak,yanından geçen mini etekli kadına bakmayacaksın.
2. Pahalı hediyeler alacaksın,önemli günleri unutmayacaksın,arada çiçek alacaksın,para sıkıntısı yaşatmayacaksın.

Para bir kadını şımartmak,hayatını kolaylaştıracak imkanları ona sunmak,tatlı jestler yapmak konusunda kullanabilecek kolaylaştırıcı bir etkendir,ancak asla bir kadını elde tutmak için tek başına işe yaramaz.

Sadakat bir kadını huzurlu kılacak,güvende hissettirecek bir edep göstergesidir ancak asla bir kadını elde tutmak için tek başına işe yaramaz.

Bir kadını elde tutmanın yüzeysel unsurlar ile başarılabildiğini düşünen adamlara bir kadını kaybetmesine sebep olan durumları anlatmak gerekiyor ki kadınları elde tutmak için garip bir çaba içine girmek yerine standart davranmayı başarabilsinler.



Kadınlar hangi erkeklerden koşarak kaçıyor?

İlgili olayım derken “sülük” olmak

Elbette her insan gibi ilgiyi seviyoruz.
Önemsediğimiz şeylerin önemsenmesini,tatlı iltifatlar almayı,sevildiğimizi hissetmeyi,bir yere girerken kapımızın açılmasını,kahvemizi sütlü içtiğimizin bilinmesini,aşk mesajları almayı seviyoruz ama bütün bunların bir dozu olmalı.
Her cümlenin başına “aşkım” yazmak,sanki kadın engelliymiş gibi onun yerine her işe atlamak,iltifatları havada uçurmak,hediyelere boğmak kadında şöyle bir fikir oluşturuyor. “Bu adamın eksik bir yanı mı var da benim gözümü boyamaya çalışıyor?”


Komik olayım derken “cıvık” olmak

“Kadınlar komik erkekleri sever” klişesi tamam güzel ama komik olacağım diye dakikada 2 espri yapmak neyin nesi?
Komik olmanın ve espri yapmanın zeka ile doğru orantıda olduğunu düşünürsek bu klişe lafın asıl sebebinin de bu olduğunu anlarız.Kadınlar zeki erkekleri tercih ediyorlar,komik olmak uğruna kendini gülünç duruma düşürenleri ve yaptığı sulu şakanın sonunda kendi kendine gülen erkekleri değil.


Kollayıcı olayım derken “gardiyan” olmak

Kadını kanatları altına alıp ona güvende hissettirmenin yolu ağırbaşlı bir hakimiyetten geçer. Etrafındaki insanlara kış kış yapıp,eleştiriler yağdırıp,onu değiştirmeye çalışıp,arkadaşları ile tanıştığında kaşının birini havada tutmaktan,çevresine ve kadına “O benim artık” tadında mesajlar vermekten geçmez.

Kadının bir hayatı,bir geçmişi,bir sosyal çevresi olduğunu idrak edip,saygı duyup,ona zarar verecek olduğunu öngördüğü durumlar konusunda nazikçe,sevgi ile uyarmak ile olur kollayıcı olmak.
“Şu saatte evde ol,onunla görüşme,bu eteği giyme” gibi cümleler babasının cümleleri olabilir ancak,sevgilisinin değil.


Sahipleneyim derken “paranoyak” olmak

“Seven adam kıskanır” mantığından yola çıkarak araştırmacı bir gazeteci edasında dolanmak,her hareketi sorgulamak,sosyal medya hesaplarını kurcalamak,telefonunu karıştırmak,geçmişini eleştirmek,etrafındaki herkesi kıskanmak gibi davranışlar erkeğin kendine olan güveni ile ilgili ciddi bir sorun yaşadığını hissettiriyor kadına.
Kadınlar kendinden emin erkeklere saygı duyuyorlar ve bu tip erkeklere aşık oluyorlar.Sürekli onu kaybetmekten korkan ve bu konuda paranoya yapan erkeklere değil.


Bağlı olayım derken “bağımlı” olmak

Sadakat ve bağlılık bir ilişkinin temel taşlarını oluşturuyor.Ancak “Senden başkasını gözüm görmüyor” derken,annesinin kuyruğu dibinde gezen ördek gibi davranıp “sen yoksan ben bir hiçim” mesajını vermenin de alemi yok.

Her günü,her saniyeyi yan yana geçirmek,kendi başına plan yapmamak/yapamamak,kadın her istediğinde kendi planlarını iptal edip kadına koşmak,kadının bir işi veya planı olduğunda sürekli “sıkıldım”, “ne zaman geleceksin” , “ seni seviyorum, özledim” gibi mesajlar yollamak,istemediği bir şeye bile sırf kadın istiyor diye “peki” demek erkeği kadının gözünde “bana bağımlı oldu” duruma sokuyor ve bu da ona duyduğu saygıyı yok ediyor.Kendi başına da bir hayatı olmayan erkekler ne yazık ki kadınlar tarafından bir süre sonra istenmeyen erkek listesine alınıyor.


Hayal kurdurayım derken “vaatçi” olmak

Birlikteliğin ileri dönemleri ile ilgili hayaller kurmak ve planlar yapmak çok güzel.Ancak kadınlar ayakları yere basan hayalleri severler.Kısa vadeli hedefler ve ulaşılabilir hayaller kadının erkeğe olan inancını ve güvenini arttırır.Bir kadına asla yapamayacağı bir sözü veren ve bu davranışını sürekli vaat durumuna çeviren adam kadın gözünde “boş vaatçi” durumuna düşmekten kurtulamaz.Kadınlara sürekli söz vermek yerine yapılması gerekeni doğru zamanda yapmak gerekiyor.

Kadını kaybetmek aslında çok kolay değil,kazanmakta öyle.Meziyet yıpratmamakta.
 

X

Üye
Katılım
24 May 2020
Mesajlar
65
Tepkime puanı
42
Puanları
15
Cinsiyet
vtEvVy

İtibar:

kadına göre değişir.. mesela birini bulunca giden çok. o eskidenmiş sadık kadınlar falan.. hikaye hepsi.
 
Katılım
11 Eyl 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1

İtibar:

Bir kadın kendisine çiçek alınmadığında gider bence ilgi bittiğinde hediyeler azaldığında ve rengarenk çiçekler artık alınmadığı zaman sessizce gider.
 
Üst Alt